ZamknijUwaga, ta strona używa COOKIES.
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

 

Repertuar PKZ

feed image

Repertuar Kina KADR

feed image

Newsletter


pkz_yt
nasi-partnerzy
logo_dziennik_zachodni
gazetawyborcza
pogoria-residence
logo_nasze_miasto
salsa
kinostudyjne
kinocyfrowe1
kinoszkola_logo
logo-kinads
legalna_kultura
i_dabrowa
dgpl_logo_patronaty
inkubator
biuletyn informacji publicznej
Galeria zdjęć
Repertuar arrow Konkursy / Projekty arrow IV MIĘDZYKULTUROWY PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY - ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI
IV MIĘDZYKULTUROWY PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY - ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI Drukuj Email
08.04.2011.
folklor2011-plakatW dniach 08 - 10 kwietnia w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się już IV edycja Międzykulturowego Przeglądu Folklorystycznego - Zagłębie i Sąsiedzi. Do IV edycji MPF zaprosiliśmy zespoły folklorystyczne z województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, wielkopolskiego i oczywiście śląskiego. Przegląd miał charakter konkursu, w którym uczestniczyły dzieci w kategoriach: zespoły śpiewacze i zespoły taneczne oraz dorośli w kategoriach: zespoły śpiewacze, zespoły taneczne, kapele ludowe, śpiewacy ludowi i instrumentaliści.  Występy oceniało jury w składzie: Marek Piotrowski (etnomuzykolog, członek CIOFF), Wiesława Hazuka   (etnochoreograf, członek CIOFF), Michalina  Wojtas (etnochoreograf, ekspert CIOFF ), Marian Gerlich (etnolog, UŚ) a dokumentację powadziła sekretarz jury Katarzyna Sobota - Liwoch (etnograf, Muzeum w Sosnowcu).                             

DO POBRANIA:
pdf IV MPF -_WYNIKI
pdf KONKURS KULINARNY - WYNIKI

A teraz trochę liczb: w ciągu trzech dni konkursowych na scenie PKZ wystąpiło ponad 2100 osób. Na tę liczbę złożyło się: 25 zespołów dziecięcych, 49 zespołów śpiewaczych, 17 kapel ludowych, 25 zespołów tanecznych, 22 śpiewaków - solistów i 16 instrumentalistów czyli 154 zgłoszenia. O tym jak wysoki był poziom występów, może świadczyć ilość przyznanych równorzędnych miejsc oraz wyróżnień w każdej kategorii, m.in. pięć I miejsc w kategorii kapele ludowe czy też sześć I miejsc w kategorii zespoły taneczne. Od ubiegłego roku przyznawane jest również GRAND PRIX Przeglądu, w tym roku otrzymał je Zespół Regionalny ,,Istebna"

W ramach Przeglądu w piątek, 8 kwietnia odbyły się również warsztaty rękodzieła ludowego dla dzieci, na których wytworzone przez siebie rzeczy zabrały na pamiątkę. Warsztaty realizowane były z makramy, wikliny, wiór osikowych, kwiatów bibułkowych oraz tworzenia papieru, barwienia go i pisania gęsim piórem. W sobotę 9 kwietnia można było spróbować potraw kuchni regionalnej na finale Konkursu Kulinarnego „Smaki Regionu".  W konkursie wzięło udział 12 różnych grup kulinarnych a potrawy oceniał Szef Kuchni i właściciel Restauracji „Helikon" w Dąbrowie Górniczej. Natomiast w niedzielę 10 kwietnia odbył się Jarmark Rzemiosła i Rękodzieła Ludowego, w którym około 20 twórców prezentowało różnorodne produkty. 

SKŁAD JURY:
MAREK PIOTROWSKI -
etnomuzykolog, członek CIOFF
WIESŁAWA HAZUKA -
etnochoreograf, członek CIOFF
MICHALINA WOJTAS -
etnochoreograf, ekspert CIOFF
MARIAN GERLICH -
etnolog UŚ

SEKRETARZ JURY:
KATARZYNA SOBOTA - LIWOCH
- etnograf, Muzeum w Sosnowcu

PATRONAT HONOROWY:
PREZYDENT MIASTA DĄBROWA GÓRNICZA

pdf PROGRAM IV MPF

ORGANIZATOR:                                                          PARTNERZY:                                                                   PATRONAT MEDIALNY:
herb_dg      logo_pkz_-_nowe      
 muzeum_w_sosnowcu    pow._zesp._doradztwa_roln._w_bdzinie          
 radio-katowice


Zapraszamy do galerii zdjęć z III Międzynarodowego Przeglądu Folklorystycznego KLIK

Już wkrótce zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IV edycji MPF.

Organizator:
PAŁAC KULTURY ZAGŁĘBIA  w Dąbrowie Górniczej          
Plac wolności 1, 41-300 Dąbrowa Górnicza

Kontakt:
KOORDYNATOR PROJEKTU - Małgorzata Grabiwoda   
tel. 032/ 262-20-61 wew. 39, fax: 032/2622603 e-mail: malgorzata.grabiwoda[at]palac.art.pl


 
© 2015 Pałac Kultury Zagłębia - PKZ - Dąbrowa Górnicza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.