ZamknijUwaga, ta strona używa COOKIES.
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

 

Repertuar PKZ

feed image

Repertuar Kina KADR

feed image

Newsletter


pkz_yt
nasi-partnerzy
logo_dziennik_zachodni
gazetawyborcza
pogoria-residence
logo_nasze_miasto
salsa
kinostudyjne
kinocyfrowe1
kinoszkola_logo
logo-kinads
legalna_kultura
i_dabrowa
dgpl_logo_patronaty
inkubator
biuletyn informacji publicznej
Galeria zdjęć
Helikon
KLUB OSIEDLOWY „HELIKON"   tel. 32/ 262-53-44/ Osiedle Reden
ul. Wojska Polskiego 45                                                 
41-300 Dąbrowa Górnicza

czynny: poniedziałek - piątek 11:00 - 20:00  

Klub znajduje się w budynku wolnostojącym w samym sercu osiedla, nieopodal Szkoły Muzycznej. Wejście główne od strony ulicy Korczaka.

Miejsce to jest znane nie tylko mieszkańcom osiedla, z organizowanych cyklicznie koncertów muzycznych z udziałem amatorskiego chóru dorosłych i solistów. Placówka organizuje również wystawy okolicznościowe, przedstawienia dla najmłodszych oraz zajęcia w ramach Akcji Zima i Lato w mieście. Prowadzimy również zajęcia cykliczne w sekcjach zainteresowań. 

Klub „Helikon" zaprasza miedzy innymi na zajęcia:

  • plastyczne
  • manualne
  • rytmiczne
  • wokalne oraz zajęcia z emisji głosu
  • taneczne
  • kabaretowo-teatralne
  • ruchowo-rozciągające
  • Chóru Seniorów Zorza
  • spotkania grupy seniorów

Zapraszamy również na spotkania  w Klubach: Podróżnika, Brydżowym i Filatelistycznym.

Ponadto oferujemy wynajem sal (dla 100, 50, 30 osób) na: bankiety okolicznościowe, szkolenia, prezentacje.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA Drukuj Email
21.01.2015.
20 stycznia 2015 Dzieci z zajęć rytmicznych zaprezentowały swoim Babciom i Dziadkom z okazji ich Święta taneczny występ. Uroczystość była połączona z ofiarowaniem laurek własnoręcznie wykonanych na zajęciach manualnych.

helikon-dzien-babci-dziadka_1
helikon-dzien-babci-dziadka_2
helikon-dzien-babci-dziadka_3
 
WIECZÓR SZCZODRY 2015 Drukuj Email
07.01.2015.
Na dobry początek Nowego Roku SZCZODRY WIECZÓR W „HELIKONIE”

Prezentacja staropolskich tradycji świątecznych i związanych z nimi obrzędów- to jeden ze stałych punktów programowych działalności kulturalnej „Helikonu”. Już po raz piąty, zaproszono publiczność do wspólnego celebrowania Wieczoru Szczodrego, tym razem dedykowanego wyróżnionym autorom programu cyklicznego „Żyć z pasją” oraz najwierniejszym sympatykom działalności klubu.

W programie nie zabrakło staropolskich obrzędów ( występ dziecięcej grupy wokalno-muzycznej „Szczodraki”, symboliczne upominki na  Nowy, Szczodry Rok..) i  przypomnienia  ich  znaczenia w oparciu o zapisy kronikarzy obyczajów dziewiętnastego wieku.

Czytaj całość…
 
KONCERT KOLĘD - K.O HELIKON Drukuj Email
22.12.2014.
Niewątpliwym sukcesem był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Zorza i solistów działających w PKZ – K.O. Helikon, który odbył się 19.12.2014 o godz. 17.00. Perfekcyjnie dobrany repertuar i ciekawe aranżacje z wykorzystaniem akompaniamentu skrzypcowego (W. Milik – studentka Akademii Muzycznej w Katowicach) sprawił, że od samego początku koncertu, w sali wytworzyła się ciepła i wzniosła atmosfera, która nawarstwiała się z każdym utworem. Na zakończenie, wszyscy wykonawcy „śpiewająco”  życzyli publiczności „Wesołych Świąt”, piosenką „Feliz navidad”, do której polskie słowa napisał Ł.Baruch. Za doznania w ten niezwykły wieczór, publiczność odwzajemniła się na stojąco gromkimi brawami. Całość została przygotowana przez E.Kaźmierską i J.Kołodzieja.
Czytaj całość…
 
Na świąteczną nutę Drukuj Email
19.12.2014.
koldy.jpgNic tak nie wprowadza w świąteczny nastrój jak dźwięki ulubionych kolęd i pastorałek. Na spotkanie z tymi najpiękniejszymi pochodzącymi z różnych stron świata zapraszamy 19 grudnia o godz. 17.00 do Klubu Osiedlowego PKZ Helikon przy ul. Wojska Polskiego 45. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć, oprócz kolęd polskich np. tradycyjną kolędę hiszpańską, francuską czy norweską. Celem wieczoru jest pokazanie ogromnego bogactwa muzycznego, przekazywanego niejednokrotnie z pokolenia na pokolenie w nowej aranżacji. Wykonawcami koncertu są soliści oraz chór Zorza działający w Helikonie. Całość została przygotowana przez Elżbietę Kaźmierską i Jerzego Kołodzieja. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 
PIERNIKOWA GWIAZDKA Drukuj Email
15.12.2014.
pc110090X. Jubileuszowe spotkanie z „Piernikową Gwiazdką”
w PKZ-Klubie Osiedlowym Helikon (10-11 grudnia)

Niewątpliwą atrakcją tego przedświątecznego „klimatycznego wydarzenia” – był występ dziecięcych zespołów tanecznych z „Helikonu” i „Zodiaku”, pięknie opracowany przez instruktora – Katarzynę Kalinowską.

Radosne „dżingle”, zapach piernikowego ciasta, czar migocącej choinki i bajkowa sceneria - towarzyszyły uczestnikom tej integrującej pokolenia imprezy – w wykrawaniu fantazyjnych, choinkowych pierników, ich barwnym ozdabianiu i stylowym pakowaniu. Po dziesięciu spotkaniach – czas na nową konwencję imprezy! Już za rok, zapraszamy sympatyków tej formy wspólnego tworzenia przedświątecznych klimatów do udziału w innowacyjnym programie „GWIAZDKOWA MANIA OZDABIANIA”.
 
MIKOŁAJKI W HELIKONIE Drukuj Email
09.12.2014.
W PKZ Klubie Osiedlowym „Helikon” oczekiwany przez dzieci Mikołaj i jego baśniowi pomocnicy w spektaklu interaktywnym „Gdzie się podział Święty Mikołaj”.
W ten niezwykły, grudniowy dzień, pełen dziecięcych marzeń i nadziei – dotarł wreszcie po licznych przygodach (związanych ze scenariuszem spektaklu) gość długo oczekiwany – Święty Mikołaj. Radość dzieci, prezenty, wspólna zabawa w towarzystwie Świty Mikołaja, świąteczna scenografia – wszystko to w trosce o uśmiech dziecka i dobre wspomnienia
Czytaj całość…
 
ŚWIĄTECZNE KLIMATY W "HELIKONIE" Drukuj Email
04.12.2014.
O stopniowanie przedświątecznych emocji i estetycznych wrażeń - zadbali organizatorzy Kiermaszu Mikołajkowego w Pałacu Kultury Zagłębia- Klubie Osiedlowym „Helikon”. W komfortowych warunkach i sympatycznej atmosferze, można było dokonać zakupu mikołajkowo-świątecznych  prezentów , wybrać stosowne elementy dekoracyjne lub tylko ….. poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj całość…
 
ATRAKCYJNY WEEKEND W HELIKONIE Drukuj Email
25.11.2014.
Atrakcyjny weekend w PKZ – Klubie Osiedlowym „Helikon”.

O dobry nastrój wiernej publiczności,  dbają nieustannie pracownicy „Helikonu” organizując urozmaicone przedsięwzięcia kulturalne z uwzględnieniem  oczekiwań wszystkich przedziałów wiekowych.
Na pohybel jesiennej aurze za oknem, zorganizowano w ostatni weekend (21-22 listopada)  dwie imprezy  o zasięgu  regionalnym, które zdecydowanie zrelaksowały uczestników  i  zmotywowały do ... kulturalnej reaktywacji.
Czytaj całość…
 
WERNISAŻ Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-inspiracje_jesienneWernisaż – 21 listopada:
W programie: prelekcja  Jolanty Placzyńskiej na temat twórczych inspiracji autorów wystawianych prac oraz działalności  sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz specjalna niespodzianka dla „ wiernych sympatyków” działalności „Helikonu”.

 
BAJKOWY PORANEK Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-bajkowy_poranekBajkowy poranek….-  22 listopada:
W programie między innymi: barwny korowód bajkowych bohaterów dla uczczenia ich międzynarodowego  święta, konkursy rysunkowe i pamięciowe oraz magiczna skrzynia pełna magicznych rekwizytów do wspólnej zabawy.
 
KIERMASZ MIKOŁAJKOWY Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-kiermasz-mikolajkowyKiermasz Mikołajkowy - 29 listopada
Magiczne klimaty, poprzedzające „przedświąteczną gorączkę”. Możliwość samodzielnego wykonania upominku na zajęciach otwartych sekcji „Robótek ręcznych” lub zakupienia  prezentu na kiermaszu.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 69
© 2015 Pałac Kultury Zagłębia - PKZ - Dąbrowa Górnicza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.