ZamknijUwaga, ta strona używa COOKIES.
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

 

Repertuar PKZ

feed image

Repertuar Kina KADR

feed image

Newsletter


pkz_yt
nasi-partnerzy
logo_dziennik_zachodni
villamoda
gazetawyborcza
pogoria-residence
logo_nasze_miasto
salsa
kinostudyjne
kinocyfrowe1
kinoszkola_logo
logo-kinads
legalna_kultura
i_dabrowa
dgpl_logo_patronaty
inkubator
biuletyn informacji publicznej
Galeria zdjęć
Helikon
KLUB OSIEDLOWY „HELIKON"   tel. 32/ 262-53-44/ Osiedle Reden
ul. Wojska Polskiego 45                                                 
41-300 Dąbrowa Górnicza

czynny: poniedziałek - piątek 11:00 - 20:00  

Klub znajduje się w budynku wolnostojącym w samym sercu osiedla, nieopodal Szkoły Muzycznej. Wejście główne od strony ulicy Korczaka.

Miejsce to jest znane nie tylko mieszkańcom osiedla, z organizowanych cyklicznie koncertów muzycznych z udziałem amatorskiego chóru dorosłych i solistów. Placówka organizuje również wystawy okolicznościowe, przedstawienia dla najmłodszych oraz zajęcia w ramach Akcji Zima i Lato w mieście. Prowadzimy również zajęcia cykliczne w sekcjach zainteresowań. 

Klub „Helikon" zaprasza miedzy innymi na zajęcia:

  • plastyczne
  • manualne
  • rytmiczne
  • wokalne oraz zajęcia z emisji głosu
  • taneczne
  • kabaretowo-teatralne
  • ruchowo-rozciągające
  • Chóru Seniorów Zorza
  • spotkania grupy seniorów

Zapraszamy również na spotkania  w Klubach: Podróżnika, Brydżowym i Filatelistycznym.

Ponadto oferujemy wynajem sal (dla 100, 50, 30 osób) na: bankiety okolicznościowe, szkolenia, prezentacje.


WERNISAŻ Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-inspiracje_jesienneWernisaż – 21 listopada:
W programie: prelekcja  Jolanty Placzyńskiej na temat twórczych inspiracji autorów wystawianych prac oraz działalności  sekcji plastycznej Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego oraz specjalna niespodzianka dla „ wiernych sympatyków” działalności „Helikonu”.

 
BAJKOWY PORANEK Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-bajkowy_poranekBajkowy poranek….-  22 listopada:
W programie między innymi: barwny korowód bajkowych bohaterów dla uczczenia ich międzynarodowego  święta, konkursy rysunkowe i pamięciowe oraz magiczna skrzynia pełna magicznych rekwizytów do wspólnej zabawy.
 
KIERMASZ MIKOŁAJKOWY Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-kiermasz-mikolajkowyKiermasz Mikołajkowy - 29 listopada
Magiczne klimaty, poprzedzające „przedświąteczną gorączkę”. Możliwość samodzielnego wykonania upominku na zajęciach otwartych sekcji „Robótek ręcznych” lub zakupienia  prezentu na kiermaszu.

 
MIKOŁAJKI Drukuj Email
17.11.2014.
helikon-mikolaj„Mikołajki” – 06,12.
Tradycyjna  zabawa  Mikołajkowa z wieloma elementami edukacyjnymi, wprowadzająca dzieci w magiczną atmosferę fantazji i marzeń – związanych z wizytą  Świętego Mikołaja oraz zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia.

 
PORANEK Z MUZYKĄ AUTORSKĄ Drukuj Email
12.11.2014.
08.11.2014 w KO Helikon odbył się poranek muzyczny, którego motywem przewodnim była piosenka aktorska w różnych jej odmianach tj. piosenka kabaretowa, poetycka, musicalowa.
Soliści w składzie: E.Kaźmierska, M.Gabryś, M.Kleszcz z akompaniamentem fortepianowym J.Kołodzieja perfekcyjnie wykonali utwory  m.in. do  muz. J.Wasowskiego, J.Petersburskiego, H.Warsa i innych. Równowaga pomiędzy głosem, muzyką, interpretacją i słowem, a także znakomicie dobrany repertuar to zalety tego koncertu, który spotkał się z dużym aplauzem publiczności. Widzowie nie kryli swojego zachwytu z powodu brawury i zdolności interpretacyjnych wykonawców, domagając się kontynuacji tego typu spotkań muzycznych.
Czytaj całość…
 
KONCERT PATRIOTYCZNY Drukuj Email
12.11.2014.
07.11.2014 w PKZ – K.O. Helikon odbył się wieczór pieśni patriotycznej w wykonaniu chóru Zorza oraz solistów w składzie: H.Piwowarska, M.Gabryś i R.Kozieł. Przez muzykę i śpiew, wykonawcy tego koncertu wyrazili radość  wynikającą z wolności, którą dzięki heroicznemu wysiłkowi poprzednich pokoleń możemy się dzisiaj cieszyć. Starannie dobrany repertuar i wzruszające wykonania, sprawiły, że publiczność mogła zajrzeć w ważne dla Polski karty historii, co spotęgowało uczucia zadumy i refleksji odbiorców tego koncertu. Całość przygotowana została przez E.Kaźmierską i J.Kołodzieja.
Czytaj całość…
 
WIECZÓR MUZYCZNY Drukuj Email
05.11.2014.
wieczor-muzycznyKlub Helikon zaprasza na wieczór muzyczny zorganizowany z okazji Święta Niepodległości, który odbędzie się w piątek 07.11.2014r. o godz. 17.00. W koncercie znajdą się najpiękniejsze pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów w składzie: H. Piwowarska, M.Gabryś, R.Kozieł oraz chóru Zorza. Całość przygotowana została przez E.Kaźmierską i J.Kołodzieja.
 
PORANEK MUZYCZNY Drukuj Email
05.11.2014.
poranek_muzycznyZapraszamy na PORANEK MUZYCZNY, który odbędzie się w KO Helikon dn. 08.11.2014 o godz. 11.00. W poranku znajdą się utwory mające charakter piosenki aktorskiej w wykonaniu: M.Gabryś, M. Kleszcz i E. Kaźmierskiej przy akompaniamencie J.Kołodzieja.
 
Na dobry początek... piosenka aktorska Drukuj Email
04.11.2014.
Jak miło spędzić nadchodzący weekend? Proponujemy rozpocząć już od piątkowego przedpołudnia, którego dźwięki pozytywnie nastroją na resztę wolnych dni. 8 listopada o godz. 11.00 w Klubie Osiedlowym Pałacu Kultury Zagłębia Helikon przy ul. Wojska Polskiego 45 odbędzie się „Poranek z piosenką aktorską".  W programie usłyszymy piosenki Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z Kabaretu Starszych Panów. Wystąpią soliści: Marta Gabryś, Magdalena Kleszcz i Elżbieta Bartosik-Kazimierska przy akompaniamencie Jerzego Kołodzieja. Wstęp wolny. Zapraszamy

 
MICKIEWICZ NA JESIENNE WIECZORY Drukuj Email
28.10.2014.
W  „Helikonie” uczczono  159. rocznicę śmierci  Adama Mickiewicza w niebanalny sposób:
zaproszono sympatyków  twórczości  Wieszcza  do udziału w  wieczorku  literackim, zatytułowanym „Godziny z Telimeną” ( patronka literacka  tego niezwykłego spotkania ..).
Czytaj całość…
 
WIECZÓR MUZYCZNY W HELIKONIE Drukuj Email
24.10.2014.
ast-mmaZapraszamy na wieczór muzyczny pt. “W żółtych płomieniach liści”, który odbędzie się w sobotę 25.10.2014. W koncercie wezmą udział soliści oraz chór “Zorza” działający przy KO Helikon.
W programie wieczoru znajdą się utwory ukazujące jesień w różnych jej aspektach.

wieczormuzycznykoh
wieczormuzycznykoh1
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 61
© 2014 Pałac Kultury Zagłębia - PKZ - Dąbrowa Górnicza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.