ZamknijUwaga, ta strona używa COOKIES.
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące COOKIES w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

 

Repertuar PKZ

feed image

Repertuar Kina KADR

feed image

Newsletter


pkz_yt
nasi-partnerzy
mittal-logo
logo_dziennik_zachodni
logo_nasze_miasto
logo-pelniakultury
salsa
eska-logo
kinostudyjne
kinocyfrowe1
kinoszkola_logo
logo-kinads
legalna_kultura
i_dabrowa
dgpl_logo_patronaty
inkubator
biuletyn informacji publicznej
Galeria zdjęć
Helikon
KLUB OSIEDLOWY „HELIKON"   tel. 32/ 262-53-44/ Osiedle Reden
ul. Wojska Polskiego 45                                                 
41-300 Dąbrowa Górnicza

czynny: poniedziałek - czwartek 7:30 - 20:00
              piątek 7:30 - 18:00  

Klub znajduje się w budynku wolnostojącym w samym sercu osiedla, nieopodal Szkoły Muzycznej. Wejście główne od strony ulicy Korczaka.

Miejsce to jest znane nie tylko mieszkańcom osiedla, z organizowanych cyklicznie koncertów muzycznych z udziałem amatorskiego chóru dorosłych i solistów. Placówka organizuje również wystawy okolicznościowe, przedstawienia dla najmłodszych oraz zajęcia w ramach Akcji Zima i Lato w mieście. Prowadzimy również zajęcia cykliczne w sekcjach zainteresowań. 

Klub „Helikon" zaprasza miedzy innymi na zajęcia:

  • plastyczne
  • manualne
  • rytmiczne
  • wokalne oraz zajęcia z emisji głosu
  • taneczne
  • kabaretowo-teatralne
  • ruchowo-rozciągające
  • Chóru Seniorów Zorza
  • spotkania grupy seniorów

Zapraszamy również na spotkania  w Klubach: Podróżnika, Brydżowym i Filatelistycznym.

Ponadto oferujemy wynajem sal (dla 100, 50, 30 osób) na: bankiety okolicznościowe, szkolenia, prezentacje.


KLUB OSIEDLOWY "HELIKON" LATO ODKRYWCÓW CZ 2. Drukuj Email
18.08.2014.
Kolejny tydzień  Lata Odkrywców w  „Helikonie” - to ciąg  radosnej, wakacyjnej przygody w  plenerze (  prezentacja  psów rasy  nowofunland  nad  jeziorem Pogoria III, zwiedzanie  zagrody żubrów  w Pszczynie i  Ogrodów  Kapias  w  Goczałkowicach Zdrój ).  Wielką atrakcją było odkrywanie tajników Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

Czytaj całość…
 
KLUB OSIEDLOWY "HELIKON" LATO ODKRYWCÓW Drukuj Email
12.08.2014.
Program pierwszego tygodnia „Lata odkrywców” w PKZ –Klubie Osiedlowym „Helikon” nie zawiódł oczekiwań młodych poszukiwaczy wakacyjnej przygody. Podczas prawdziwie wyjątkowych dni, odkrywano tajniki warsztatu Teatru Lalek i  własne artystyczne talenty. Z entuzjazmem realizowano program dnia sportowego ( Fitness Klub „Salsa”) oraz plenerowej  rekreacji ( Piknik odkrywców w Kazimierzu Górniczym). Pałacowy Przystanek Wakacje, pozwolił odkryć dzieciom pokłady niespożytej energii i radość  z  beztroskiej wakacyjnej zabawy a wizyta w Muzeum Miejskim „Sztygarka” odsłoniła interesującą historię  Dąbrowy Górniczej. Dodatkowe atrakcje każdego dnia, wywoływały uśmiech zadowolenia na twarzach dzieci, cieszących się z właściwego wyboru  miejsca letniego relaksu.
Czytaj całość…
 
FOTORELACJA "DZIEŃ Z HELIKONEM" Drukuj Email
16.06.2014.
dzien_z_helikonem_4Radość dzieci i dobry humor dorosłych - to najlepsze podsumowanie „DNIA Z HELIKONEM”
Atrakcyjny, urozmaicony program, interesujące niespodzianki i dużo dobrej zabawy - złożyły się na niewątpliwy sukces przedsięwzięcia.
Czytaj całość…
 
LATO ODKRYWCÓW Drukuj Email
12.06.2014.
lato_odkrywcowLato Odkrywców - wakacyjna przygoda z Helikonem
Zapraszamy dzieci w wieku od 7 -14 lat
w dniach 04 - 24.08.2014
 
DZIEŃ Z HELIKONEM Drukuj Email
12.06.2014.
dzien_z_helikonem13 czerwca 2014
od godziny 10:00 do 20:00


Zapraszamy do aktywnego udziału w zajęciach otwartych:
rytmika, zajęcia manualne dla dzieci i dorosłych, rękodzieło artystyczne, emisja głosu, plastyka "Przedszkoliada", Zumba, Joga, ćwiczenia rozciągające, szachy.
 
Lekarze z pasja w Helikonie - krótka relacja Drukuj Email
11.06.2014.
p6050054„Piszą, malują, komponują, grają na instrumentach, poszukując artystycznych dróg ekspresji, by dać ujście swej ponadprzeciętnej wrażliwości i rozładować napięcie towarzyszące wykonywaniu  ich  odpowiedzialnego zawodu".

W pełnym artystycznych wrażeń i  nieprzeciętnych wzruszeń wydarzeniu kulturalnym wystąpili: Bogumiła Żołędziowska-Galas (lekarz neurolog), Lidia Netczuk ( lekarz stomatolog), Jan S. Kłopotowski ( doktor nauk medycznych), Norbert Prudel ( doktor nauk medycznych), Stefan August ( lekarz internista).

Pałac Kultury Zagłębia - Klub Osiedlowy „Helikon" zaprasza do udziału w wyjątkowo „klimatycznych" spotkaniach artystycznych  z cyklu „Żyć z pasją".
Czytaj całość…
 
ŻYCIE JEST PIĘKNE Drukuj Email
23.05.2014.
Dnia 22.05.2014r  odbył się w PKZ-KO “Helikon” koncert pt. “Życie jest piękne”, w którym brali udział soliści i chór “Zorza” dsc07555działający w/w klubie pod kierownictwem muzycznym K.Kaźmierskiej i J.Kołodzieja.
Odpowiednio dobrany repertuar koncertu miał za zadanie wprowadzić słuchaczy w optymistyczny i radosny nastrój, przekazując muzyką i treścią utworów pozytywne przesłanie na kończący się sezon kulturalny i zbliżające się wakacje.
Obserwując reakcję widzów, założenia organizatorów koncertu w 100% powiodły się, co miało przełożenie na aplauz słuchaczy. Koncert zaszczycił swoją obecnością Pan Prezydent Dąbrowy Górniczej Zbigniew Podraza. KLIK

 
ŻYĆ Z PASJĄ Drukuj Email
23.05.2014.
Czwartek, 5 czerwca 2014lekarze_z_pasj
Godzina: 17:00
PKZ-KO HELIKON, Wojska Polskiego 45
Wstęp wolny

Wokalne, muzyczne, literackie i fotograficzne pasje lekarzy przeplatane wspomnieniami, anegdotami i prezentacją efektów twórczości artystycznej.
Zapraszamy na kolejny wieczór.
 
WARSZTATY ARTYSTYCZNE Drukuj Email
14.05.2014.
warsztatyWarsztaty artystyczne w Helikonie "Rozwiń swój talent w dobrym towarzystwie", to również czas spędzony w dobrym towarzystwie KLIK
 
FLORYSTYCZNA PASJA Drukuj Email
13.05.2014.
wieslawa_patynaZachwycający urok efektów florystycznej pasji Wiesławy Patyny.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania KLIK .
 
PASJONACI W HELIKONIE Drukuj Email
15.04.2014.
Sonia Masiarek – malarka oraz Tadeusz Chomiczewski – pasjonat aktywnej rekreacji i piosenki turystycznej, 11 kwietnia1_4-001 w piękny sposób zaprezentowali publiczności „jak żyć z pasją”… KLIK
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 41
© 2014 Pałac Kultury Zagłębia - PKZ - Dąbrowa Górnicza
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.